Szkoła Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności

Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności to innowacyjny i kompleksowy program rozwojowy dla liderów i liderek społeczeństwa obywatelskiego.

Jest wyjątkową propozycją Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności skierowaną do osób działających na rzecz rozwoju środowisk lokalnych.

Cele Programu „Liderzy PAFW” jest:

• rozwijanie liderskich kompetencji – wiedzę, umiejętności, doświadczenia, postawy,
  • wzmacnianie pozycji, którą zajmują liderzy w swoich środowiskach i poszerzanie możliwości wpływania na zmiany,
  • kreowanie silnych, świadomych i kompetentnych lokalnych liderów,

Program „Liderzy PAFW” jest skierowany do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić. Wiedzą, że aby zmieniać swoje otoczenie, muszą zacząć od zmieniania samych siebie. Chcą się rozwijać jako liderzy swoich społeczności, mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem liderskim i planowania go, chcą się zmieniać.

Program trwa 15 miesięcy. Uczestnicy otrzymują wszechstronne i długofalowe wsparcie w rozwoju liderskim. Pracują z tutorem – osobą wspierającą indywidualny rozwój, biorą udział w cyklu czterech szkoleń i warsztatów, uczestniczą w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach.

Po zakończeniu programu pozostają z nami w ramach programu „Alumni” stworzonego dla absolwentów.

Program jest dla każdego, kto ma otwartość na samorozwój, na zaglądanie w swoją przeszłość, i przyszłość z wielką otwartością słuchania tego, co maja do powiedzenia inni.

Dla zmiany, dla zmiany siebie, i swojego środowiska, rzeczywistości, dla wchodzenia w nowe przestrzenie.

Dziękuję za to, że mogłam brać udział w 15-miesięcznym rozwojowym maratonie, który nie był łatwy ale dał możliwość rozwoju, a rozwój boli, wychodzenie ze swojego komfortu boli, słuchanie niejednokrotnie boli, ale dzięki życzliwości ludzi z którymi ten proces się przechodzi jest to cudownym doświadczeniem finalnym. Będzie procentowała ta nauka na lata!