Wolontariusze ze świata organizacji AIESEC w Fundacji Centrum Wszechświata

Na zaproszenie Fundacji Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata do Roska, Wielenia i Czarnkowa oraz Wronek przyjechały i przyjadą wolontariusze z AIESEC w wielu krajów świata. Projekt International Education for Kindergartens. "Dobra Jakość Edukacji to cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 4.

Celem projektu jest wykreowanie postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie interakcji z reprezentantami różnych państw oraz zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów.

Najmłodsze dzieci w Polsce często nie mają możliwości, aby poznać inne kultury, co w późniejszych latach może skutkować brakiem otwartości, tolerancji i ciekawości w poznawaniu świata.

Projekt International Education zapewnia im taką możliwość.

Wolontariusze przedstawiają swoje kraje i kulturę, tradycje, potrawy, aktywność ma na celu pokazanie dzieciom różnic kulturowych, aktywność pokazująca, że każdy zasługuje na szacunek, pomimo różnic.

Warsztaty mają tez na celu zachęcanie uczestników do aktywnego udziału i wyrażania swojego zdania.

Program jest niesamowitą szansą dla rodzin goszczących wolontariuszy. Rodziny mają okazję gościć młodych ze świata w swoich domach, dzielić się z nimi swoją kulturą, a jednocześnie poznać kompletnie inne, dotąd im nieznane.

Fundacja Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata gości rokrocznie wolontariuszy w Noclegi Teresa i Teofil Matuszczak w Rosku, dzięki czemu młodzież czuje się jak w domu :).

Tegorocznymi partnerami projektu AIESEC są!:

Miasto i Gmina Wieleń
Przedszkole w Wieleniu
Miasto Czarnków
Fundacja Femina we Wronkach
Dzienny Dom Seniora w Czarnkowie

Zapraszamy do śledzenia naszych Wolontariuszy z:

- Turcji,
- Meksyku,