Oferta kursów na 2019/20

DNI OTWARTE AKADEMII NAUKI

 

9 – 13 WRZEŚNIA – /16:30 – 18:30 / TRZCIANKA

16 – 20 WRZEŚNIA – /16:30 – 18:30/ CZARNKÓW

 

TRZCIANKA  ul. Chopina 36

 9 – 13 września 2019

 

09/pn/  lekcja pokazowa dla dzieci przedszkolnych / nauka czytania

 

10/wt/   lekcja pokazowa dla dzieci szkolnych / I – IV kl / nauka biegłego czytania

            i nauka aktywnych technik nauki, wiary we własne możliwości

 

11/śr/   lekcja pokazowa dla dzieci szkolnych / V – VIII kl / nauka  biegłego czytania

            i nauka aktywnych technik nauki, wiary we własne

            możliwości

 

12/czw/ lekcja pokazowa dla dzieci przedszkolnych / j. angielski

 

13/pt/    lekcja pokazowa dla dzieci szkolnych / Mistrz Matematyki

 

 

CZARNKÓW ul. Zamkowa 3

16 – 20 września 2019

 

16/pn/   lekcja pokazowa dla dzieci przedszkolnych / nauka czytania

 

17/wt/    lekcja pokazowa dla dzieci szkolnych / I – IV kl /nauka biegłego czytania

             i nauka aktywnych technik nauki, wiary we własne możliwości

 

18/śr/    lekcja pokazowa dla dzieci szkolnych / V – VIII kl / nauka biegłego  czytania

             i nauka aktywnych technik nauki, wiary we własne

             możliwości

 

19/czw/ lekcja pokazowa dla dzieci przedszkolnych / j. angielski

 

20/pt/    lekcja pokazowa dzieci szkolnych / Mistrz Matematyki

 

Daj nam znać poniżej

 --> FORMULARZ ZAPISÓW

pod nr tel. 601 993 400 oraz 790 799 290 

 

 

Rodzicu, czy twoje dziecko też:

Nie lubi czytać? Długo odrabia lekcje? Ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem czy telefonem? Lub po prostu masz wrażenie, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału

Uważamy, że każde dziecko może bez przeszkód radzić sobie w szkole i rozwijać swoje zdolności, jeżeli ma pewne kompetencje.

Nazywamy je Kompetencjami Kluczowymi Ucznia a należą do nich:

➡Sprawne, biegłe czytanie: większość szkolnej nauki opiera się na czytaniu
➡Umiejętne zapamiętywanie: techniki pamięciowe, piktogramy, mapy myśli, ułatwiają uczenie się i przypominanie sobie informacji wtedy, kiedy są one potrzebne
➡Myślenie matematyczne: umiejętność rozwiązywania problemów i biegłość w liczeniu
➡Koncentracja
➡Umiejętność radzenia sobie ze stresem i wiara we własne możliwości.

W ciągu 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że przy odpowiednim wsparciu, mogą one uczyć się w atmosferze odprężenia i radości co daje efekt zapamiętywania i radość ze zdobywanej wiedzy.

Akademia Nauki to centrum edukacyjne, gdzie prowadzimy kursy dla dzieci i młodzieży w formie fabularnych gier przygodowych.

Co nas wyróżnia na tle innych placówek?

Traktujemy uczenie się całościowo, jako pewną postawę, dzięki której możemy osiągać w życiu to, co jest dla nas ważne i wartościowe. Nazywamy ją Naturalną Postawą do Uczenia się.

Naturalna Postawa do Uczenia się opiera się na cechach, które także rozwijamy w Akademii Nauki i nazywamy je Cechami Diamentowymi. Należą do nich:

• Rozwojowość - przekonanie, że inteligencja jest zdolnością, którą można rozwijać
• Poczucie własnej wartości – przekonanie, że już jestem wartościowym człowiekiem
• Optymizm/pozytywne nastawienie - pozytywna atrybucja (ocena) zarówno porażek jak i sukcesów

Dziecko, u którego rozwinięte są te cechy, może w większym stopniu doświadczać swojej sprawczości w szkole, gdyż jest bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzy w znaczenie wysiłku.

Stawiamy na uczenie się pełne entuzjazmu i poznawanie świata przez eksperymentowanie , wykonywanie doświadczeń

Jakie zajęcia mamy w Akademii Nauki  Zobacz pełną ofertę i sprawdź, czy Twoje dziecko może z czegoś skorzystać ⤵

Mali Odkrywcy (3-6 lat)
Cykl 3 kursów dla dzieci w wieku przedszkolnym. Celem tych kursów jest umożliwienie dzieciom odkrywanie świata poprzez eksperymentowanie oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

Mali Mistrzowie Matematyki (6 lat)
Kurs dla dzieci w wieku 6 lat. Na tym kursie każde dziecko rozwija swój matematyczny talent. Program kursu oparty jest na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

Mądre Dziecko (7-10 lat)
Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3 oraz 4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz rozwijanie wiary we własne możliwości.

Uczeń z Charakterem (11-12 lat)
Cykl kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci uczą się biegle czytać, sprawnie i samodzielnie odrabiać lekcje i uczyć się dzięki poznanym na kursie technikom i metodom pamięciowym. Rozwijają umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości.

Nastolatek z Klasą (13-15 lat)
Cykl kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija tutaj sprawność i biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach dzieci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.

Mistrzowie Matematyki (7-12 lat)
Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6. Oprócz programu szkolnego dzieci opanowują dużo bardziej zaawansowane zagadnienia matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Uczymy je samodzielnie myśleć, analizować oraz rozwiązywać problemy - to esencja matematyki. Programy kursów oparte są na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

 

Magic English

- autorskie programy dla przedszkolaków (3-6 lat)

 Metoda

Magic English to najbardziej naturalna metoda nauki języka angielskiego z jaką może spotkać się dziecko w nieanglojęzycznym kraju.

Może taką być, bo zakłada udział wszystkich zmysłów, budując w ten sposób naturalne konteksty, w których dziecko może go doświadczać.

W odróżnieniu od innych metod nie skupia się wyłącznie na wzroku i słuchu, a uczy języka angielskiego przez zabawę także za pomocą ✋dotyku, węchu i smaku.

Dzieci będące kursantami Magic English wykorzystują naturalność zapamiętywania i uczenia się poprzez angażowanie ich wszystkich bez wyjątku.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, a uwzględnienie wszelkich możliwych kanałów odbioru języka przez dziecko, pozwala wykorzystać w pełni olbrzymi potencjał jego błyskawicznie rozwijającego się mózgu.

Metoda Magic English opiera się także na globalnym czytaniu metodą Domana. Podczas naszego kursu Dziecko stymulowane jest dużą ilością wyrazów, które zapamiętuje po kształcie, bez wnikania w ich strukturę. Naturalny kontekst w jakim występują, przy jednoczesnym wielozmysłowym doświadczaniu sprawiają, że dziecko szybko zaczyna tworzyć do nich reprezentacje i je rozumieć.

Integralną częścią naszego programu są także napisane po angielsku książeczki, które w krótkim czasie, dziecko uczące się metodą Magic English, zaczyna samodzielnie czytać.

➡️Kursy

Magic English 3-4 latki

Kurs zapewnia maluchom ogrom atrakcji! Wasze dzieci zatańczą w deszczu wywołując słońce☀️, poznają zapachy kolorowej łąki, będą niczym pszczoły zapylać kwiaty, a także zorganizują piknik, na którym nauczą się rozmawiać o jedzeniu, pojadą na farmę, by nakarmić zwierzęta, a wszystko to bez wychodzenia ze szkoły 

Pierwsza część programu, dedykowana najmłodszym przedszkolakom, pozwala im poznać aż 250 słów i zwrotów w języku angielskim związanych z ich najbliższym otoczeniem. Dzieci uczą się języka poprzez całkowite zanurzenie w nim.

Magic English 4-5 latki

Druga odsłona programu to j. angielski przez pryzmat pozytywnych emocji. Dzieci nauczą się w nim co to znaczy kochać♥️, czy też być szczęśliwym. Oczywiście nie zabraknie tego, co związane z bezpośrednim otoczeniem, dlatego wraz z dziećmi zajrzymy do lodówki, posprzątamy bałagan w pokoju, będziemy przeglądać się lustrze, a także utulimy naszego misia przed pójściem spać.

Kolejna osłona Magic English to kolejnych 300 słów i zwrotów w j. angielskim oraz niezliczone projekty artystyczne, zapewniające dziecku wszechstronny rozwój.

Magic English 5-6 latki – Aloha Adventure

Magic English Aloha Adventure to podróż przez 7 kontynentów. Twoje Dziecko zatańczy sambę w Rio de Janeiro i stworzy drużynę piłkarską⚽️⚽️, dowie się jak znaleźć Gwiazdę Polarną✨ na Biegunie Północnym, zamieni się w australijskiego wynalazcę???, cofnie się za pomocą specjalnie skonstruowanej maszyny do starożytnego Egiptu, odkryje skamieniałości w Wielkim Kanionie i zje ze smakiem posiłki w różnych częściach Europy.

Magic English to magia wszystkich zmysłów  Kolejny poziom, to kolejnych 300 słów i zwrotów, o które j. angielski dziecka będzie bogatszy

➡️Kursy - organizacja

• Kurs to łącznie 30 spotkań ( w tym jedne warsztaty dla Rodziców)
• Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
• Czas trwania spotkania to łącznie 60 min ( 2 x 25 min.+ 10 min. snack time )

Już niedługo Drzwi Otwarte i lekcje pokazowe na które już teraz serdecznie zapraszamy!

stay tuned

Kiedy są zapisy? Czy będą jeszcze lekcje pokazowe? Ile to kosztuje?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania 

Zadzwoń  601 993 400 / 790 799 290

 --> FORMULARZ ZAPISÓW